Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju 2014. gada 25. oktobris bija pēdējā diena, kad Krievija plāno izmantot “vasaras laiku”. Dienu vēlāk, 2014. gada 26. oktobrī Krievija līdzīgi kā vēl aptuveni 70 pasaules valstis pārgāja uz ziemas laiku un plāno to saglabāt arī vasaras mēnešos.

Kādēļ Krievija plāno pilnībā atteikties no vasaras laika ?

Pēc krievu zinātnieku un birokrātu domām laika uzskaites maiņa ir negatīvi vērtējama un arī Krievijas sabiedriskās domas aptaujās tā jau krievija - ziemas laikstradicionāli tiek vērtēta negatīvi. Vērts pieminēt, ka laika uzskaites maiņa (pāreja uz ziemas laiku) šogad Krievijā notiek pirmo reizi pēdējo trīs gadu laikā. Šajā laika periodā Krievija dzīvoja pēc “vasaras laika”, taču atklājās, ka iedzīvotāji par šādu laika uzskaiti nebija sajūsmā.
Paralēli Krievija arī pārgāja/atgriezās no deviņām laika joslām pie vienpadsmit. Galvenais iemesls – Krievijas ziemeļu austrumu apgabalu iedzīvotāji, kas sūdzējās, ka pārejot uz vasaras laiku viņiem nereti sanāk dienas lielāko daļu pavadīt tumsā.
Pārejot uz “pastāvīgo ziemas laiku” pareizs laiks Maskavā turpmāk būs +3 GMT (par vienu stundu vairāk kā Rīgā ziemā, bet vasarā par divām stundām vairāk kā Latvijā).

Vai Latvija varētu atteikties no pārejas uz vasaras laiku ?

Līdz šim sabiedriskās domas aptaujās 65% līdz 85% iedzīvotāju laika uzskaites maiņu vienmēr ir vērtējuši negatīvi. Politiķi un birokrāti nepieciešamību grozīt pulksteni skaidro ar nepieciešamību a) efektīvāk izmantot dienas gaišās stundas (ziemā), taču šādi argumenti ir ļoti apšaubāmi. Galvenais iemesls, kādēļ Latvijā joprojām notiek pulksteņa rādītāja grozīšana divas reizes gadā atrodas Briselē. Praksē tas nozīmē, ka līdz brīdim, kamēr ES kopumā neatteiksies no laikrāža grozīšanas divas reizes gadā arī Latvija neko tam līdzīgu nedarīs.